Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 5, 2015

Choroby „na chwilę”

image Czasem złapią nas jakieś małe niegroźne choroby, które na pewno przechodzimy co jakiś czas. Są to po prostu choroby, które trwają chwile i zaraz już jesteśmy zdrowi. Tylko jednak mimo wszystko zawsze i za każdym razem musimy udać się do lekarza. Bez tego wszystkiego na pewno się nie obejdzie. Chyba jakoś można mieć na to swoje prawa i swoje opcje. Zawsze można z tego wszystkiego korzystać. Choroby nigdy nie będą fajne. I nawet te małe mogą prowadzić do jakiś komplikacji, jeśli się tym odpowiednio nie zainteresujemy. Chyba mamy w tym swoje prawa i chyba mamy w tym swoje opcje. Wiele będzie dla nas i wiele będziemy mieli w tym swoich praw. Jakoś trzeba to sobie przemyśleć i jakoś trzeba na to znaleźć swój sposób. Każdy z nas może skorzystać i każdy z nas może sobie pozwolić. Chyba zawsze jakoś na spokojnie można to sobie przemyśleć. Jest wiele chorób krótkotrwałych. Ale nie można zapominać o tym, że wyleczyć zawsze trzeba wszystko. Innych opcji na pewno na to wszystko nie będzie. I każdy musi o tym pamiętać.