Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Wrzesień 30, 2015

Lekarze terapeuci

image Terapeuci to specyficzna grupa, która zajmuje się leczeniem wszelkiego rodzaju uzależnień. Szczególne sukcesy maja w leczeniu uzależnień od alkoholu i narkotyków. W ośrodku profilaktyki zajmują specjalne miejsce. Jest tu zarówno psycholog i osoby duchowne. Każdy z nich jest jednak terapeutą. Leczenie uzależnień to długa droga do sukcesu. Osoba uzależniona od alkoholu jest chora i w życiu codziennym czeka na nią wiele pokus. Taka osoba nie powinna w ogóle pić. Jeden kieliszek wódki, lub jedno piwo może znów pociągnąć ja w świat alkoholu. Dlatego często gabinety terapeutyczne w porozumieniu z lekarzami prowadzącymi, a także rodzina i samym pacjentem w początkowym okresie leczenia alkoholika, sugerują, aby terapia była prowadzona w ośrodku zamkniętym. Tam pacjent jest dodatkowo chroniony przed sytuacjami, na które może trafić w życiu codziennym. Każde uzależnienie ma swój początek w głowie – jak mówią. Dlatego tak ważna jest długotrwała terapia, nie tylko farmakologiczna, ale przede wszystkim psychologiczna.