Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Wrzesień 14, 2015

Pomóc samemu sobie

Wiadomo, że lepiej pomóc sobie taki sposób, niż uciekać się do alkholu, czy też w ostateczności, do bardziej tragicznych, nie przemyślanych czynów, które potrafiłyby zranić najbliższe osoby poszkodowanej. A nawet takie małżeństwo, które chce się rozwodzić, ponieważ nie potrafi się ze soba porozumieć. Ale nie pomyślą o tym, żeby pójść zasięgnąć porady, która rzeczywiście się na tym zna, i która rzeczywiście mogłaby im pomóc uratować to małżeństwo. Przecież, w każdym miejscu możemy spotkać lekarza, do którego możemy pójść z wizytą. Takich lekarzy spotkamy wszędzie, od jednego końca Polski, poprzez centrum, do grugiego krańca. To właśnie psychoterapia. A kiedy mamy problem ze zdrowiem, wtedy mamy doczynienia z terapia. W każdym miejscu może nam ktoś pomóc, nawet terapeuta, a możemy się wybrać do terapeuty. A jeśli mamy problem z dojściem do zdrowia po operacji, wtedy rzeczywiście, możemy liczyć nawet na pełną opiekę pooperacyjną. Wtedy wracamy do zdrowia, i czujemy się nawet lepiej niż przed operacją. Terapia nam pomaga. i o tym powinniśmy pamiętać.