Szukaj
Kalendarz
  Sierpień 2015
  P W Ś C P S N
  « Cze   Wrz »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Sierpień 7, 2015

Uzależnienie od hazardu

image Terapeuta prowadzi terapie dla uzależnionych od hazardu. To straszny nałóg i bardzo ciężko go opanować. Niektórzy – zwłaszcza rodziny uzależnionych od hazardu – twierdza ze to najgorszy z możliwych nałogów. Ale to nieprawda. Nie ma gorszych i lepszych nałogów. Każdy czyni spustoszenie : w głowie, w rodzinie, w organizmie, czy w portfelu. Każdy jest przyczyna wielu nieszczęść, łez rozwodów i tym podobnych zdarzeń. Dlatego na początku terapii najlepszym rozwiązaniem, jest prowadzenie leczenia w ośrodkach zamkniętych. Tak, aby odciąć uzależnionych od dotychczasowego środowiska, w którym bez problemu mogą oddać się swoim nałogom. To bardzo bolesna psychicznie metoda, ale zdecydowanie przynosi efekty. U osób uzależnionych od alkoholu lub narkotyków odcina całkowicie drogę do niebezpiecznych używek i pozwala całkowicie wytrzeźwieć w tym początkowym okresie. U osób uzależnionych od hazardu, czy zakupów, pozwala zamknąć drogę do towarzystwa, do kasyn i salonów gier. Ogólnie najlepiej takie przybytki omijać jak najszerszym łukiem.