Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Kwiecień 18, 2015

Sposoby leczeni zębów

Istnieje także możliwość wprowadzania pacjenta, który bardzo źle znosi ból w stan uśpienia, dzięki czemu zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i nie odczuwalny jest jakikolwiek ból związany z zabiegami. Bardzo ważna jest także profilaktyka i zachęcanie także dzieci działań mających na celu zapewnienie im pięknego białego uśmiechu, który nie jest dziurawy i bardzo nieestetyczny. Bardzo ważne jest dbanie już o mleczne żeby jak podkreśla dentysta, ponieważ nie dopuszczamy do możliwości wejścia infekcji w kość, dzięki czemu i stałe zęby są znacznie mocniejsze i zdrowsze, ważna jest także higiena jamy ustnej stosowanie płynów zabijających bakterię i likwidujące kamień nazębny oczywiście szczotkowanie zębów minimum trzy razy dziennie też jest bardzo ważne, pomocne także staje się stosowanie gumy do żucia, która nie zawiera cukry, dzięki czemu i w ciągu dnia, kiedy nie mamy możliwości zadbania o umycie zębów jesteśmy w stanie likwidować bakterie rozwijające się w naszej jamie ustnej oraz dzięki produkcji śliny wymiatamy resztki pokarmów Z przestrzeni międzyzębowych.