Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Kwiecień 15, 2015

Dlaczego warto dbać o zęby

image W dzisiejszym świecie nikt z nas już nie wyobraża sobie życia bez unowocześnień i podążania za możliwościami, jakie obecny świat jest w stanie nam dać. Dentysta dla dzieci podkreśla, że aby można był cieszyć się przez długie lata pięknymi zdrowymi i mocnymi zębami konieczna jest odpowiednia dbałość i ich pielęgnacja. Ponieważ tylko w ten sposób pielęgnowany uśmiech jest w stanie być zdrowy i towarzyszyć nam przez lata. Obecnie coraz popularniejszym staje się korygowanie wszystkich wad łuku zębowego i to już nie z powodów stricte estetycznych, ale właśnie dzięki tego typu działania nasze rysy w zupełnie innym stopniu się układają, przez co nie są aż tak wyostrzone. Gabinety dentystyczne podejmują także współpracę z wieloma fachowcami w dziedzinie dentystyki, dzięki czemu jest możliwość korekcji w sposób pełny, czyli istnieje także możliwość automatycznej konsultacji z ortodontą, dzięki czemu jeżeli nasz zgryz, choć w niewielkim stopniu jest niewłaściwy istnieje możliwość automatycznego rozpoczęcia naprawiania i korekcji go, ponieważ zdrowe proste żeby to także brak problemów z próchnicą.