Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Kwiecień 10, 2015

Bezbolesny dentysta

W obecnych czasach bardzo popularne stały się reklamy takie jak bezbolesny dentysta w , ponieważ istnieje możliwość zastosowania laserowej korekcji i naprawy ubytków i dziur powstających w naszych zębach w ten sposób wykonywane zabiegi dają pacjentowi możliwość braku strachu a żeby leczone w ten sposób znacznie szybciej przestają boleć a powstałe rany przy każdym leczeniu znacznie szybciej ulegają zabliźnieniu. Bardzo ważne jest, aby dbałość o żeby wpajać już dzieciom istnieją specjaliści tacy jak dentysta dla dzieci, którego zadaniem jest dbałość także o te pierwsze zęby naszych pociech, ponieważ i one są bardzo ważne odpowiednie leczenie i lakowanie takich zębów daje możliwość zadbania także o to by kolejne żeby wyrastały zdrowe i mocne niestety zęby mleczne, które bardzo szybko się psują u dzieci, jeżeli są w stanie bardzo zaniedbanym mogą także źle oddziaływać na żeby stałe, istnieje ryzyko, że te zęby zaraz po wyrośnięciu także będą bardzo szybko się psuły i konieczne będzie długotrwałe i bolesne leczenie, dlatego też dbałość o każdy ząb powinna być czymś oczywistym, ponieważ po to zostaliśmy wyposażeni w zęby, aby spełniały jak najdłuższy czas przeznaczone im funkcję. Dbałość o zęby jest wyznacznikiem naszej uwagi na nasze ciało i zdrowie, ponieważ piękny uśmiech to brak problemów ze zdrowiem stawem żuchwowo skroniowym i ryzykiem powikłań i chorób, które niestety stany zapalne niosą.