Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Styczeń 25, 2013

Jak schudnąć?

Jak schudnąć? Większość osób zadaje sobie owe pytanie – szukając na nie odpowiedzi czy to po swoich znajomych czy też w internecie, ale nie da się na nie w sposób jednoznaczny odpowiedzieć. Przede wszystkim schudnąć można na wiele sposobów. Znam osobiście ludzi którzy swoją dietę zmieniając praktycznie z dnia na dzień nie tylko stracili na wadze, ale ogólnie polepszyli swój stan zdrowia. Niekoniecznie, aby dostrzec jakieś efekty w odchudzaniu trzeba stosować radykalne diety. To chyba najgłupszy sposób. Najważniejsze jest to, aby nie szkodzić. To jest bardzo ważne. Jeśli nie będziemy szkodzić naszemu ciału – ono bez wątpienia poradzi sobie z wszelkimi problemami. I czy to się komuś podoba czy też nie. Najważniejsze jest jednak to, aby posiadać właściwą dietę. Znam wielu ludzi którzy na przykład lekko modyfikując swoją dietę i ograniczając spożywanie posiłków na rzecz częstszych i mniejszych porcji. Bez wątpienia wyszło im to tylko na dobre. Wiem, ze większość osób po prostu obawia się tego, że nie zdoła się odchudzić. Ale nic na siłę.

Przede wszystkim podczas odchudzania powinniśmy raczej skupić się na tym, aby sobie nim nie zaszkodzić. Często stosując wszystkie te cudowne diety nie tylko niszczymy własne zdrowie. Jeśli już wybierzesz właściwą dietę, pozostają Ci już tylko systematyczne ćwiczenia fizyczne, które są w wielu przypadkach bardzo ważne. Stosując właściwą dietę możemy schudnąć tylko 1 kg na tydzień. Nie więcej. Jeśli dołożymy ćwiczenia, które jakby nie na to patrzeć wezmą się za spalanie tkanki tłuszczowej, wtedy bez wątpienia przyspieszymy samo odchudzanie. Czyż można chcieć czegoś więcej w tej materii. Moim zdaniem absolutnie nie. Więcej na temat diet i wszystkiego co z nimi związane możesz znaleźć między innymi w sieci, gdzie aż się roi od różnych stron o tej tematyce. Uważaj także na reklamy typu – dieta w ciąży cud czy też szybkie odchudzanie. Uwierz mi, że takowe nie istnieje a często jest ono dobre tylko na krótką metę. Czasami tego typu diety mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku.