Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Styczeń 6, 2013

Nowotwory

Nowotwory stają się z roku na rok co raz to bardziej popularne, że tak to brzydko nazwę. Niestety odsetek osób, które chorują na dzień dzisiejszy na ów chorobę jest przerażające. A jak pokazują dane statystyczne sprzed kilku lat – każdego roku jakby nie na to patrzeć przebywa co raz to większa liczba ludzi chorych na tą poważną i zwykle śmiertelną chorobę. Choć medycyna w tej dziedzinie mocno poszła do przodu na dzień dzisiejszy tak jak i przed laty – rak nadal wydaje się być nie uleczalną chorobą z którą po prostu większość osób musi nauczyć się żyć – przez pewien czas. Ale teraz rodzi się pytanie dlaczego rak jest taki ciężki do wyleczenia i czemu powstaje? Spróbuje pokrótce odpowiedzieć na ów pytania. Nowotwór powstaje praktycznie zawsze z powodu nieodpowiedniej diety, uwarunkowań genetycznych a także braku ćwiczeń fizycznych. Rak to nic innego jak nasze, zmutowane komórki, które aby żyć, niszczą zdrowe. To sprawia, iż rak zjada nas od środka. Wtedy stosuje się chemie, która ma celu zniszczenia „zakażonych” komórek. Niestety chemia zabija nie tylko chore komórki, ale i również te zdrowe co w konsekwencji powoduje iż pacjent chory na raka zaczyna czuć się nie tylko źle, ale i również tak wyglądać. To właśnie chemia powoduje, iż osobom chorym na raka wypadają włosy – nie rak.

Dlatego też, w przysłowiu – lepiej zapobiegać niż leczyć jest naprawdę sporo prawdy. Stosując właściwą dietę i ćwiczenia fizyczne – po prostu zdrowo się odżywiając – myślę, że mało prawdopodobne jest to, iż nasza skromna osoba mogłaby zachorować na raka. Wracając do samego tematu. Wiem, iż dużo się mówi o alternatywnych sposobach leczenia raka. Mam tutaj na myśli różnego rodzaju kliniki, które pomagają w leczeniu różnego rodzaju chorób. Czy są one skuteczne? Znam osobiście sporo ludzi, którzy zawdzięczają im życie. A zdecydowali się na nie, gdyż już nie mieli niczego do stracenia. Kiedy większość osób widzi, iż nie ma żadnych rezultatów w stosowaniu chemii, wtedy zaczynają się zastanawiać nad jej przerwaniem, gdyż osłabia ona w dosyć znaczny sposób nasz organizm. A przecież nasze ciało musi mieć siły, żeby walczyć z rakiem. Warto jest dowiedzieć się sporo na ten temat i podjąć właściwą dla siebie decyzję.