Szukaj
Kalendarz
  Grudzień 2012
  P W Ś C P S N
  « Lis   Sty »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Grudzień 4, 2012

Stres – zabójca numer jeden

Stres należy do największych zabójców w naszym świecie. Jest jeszcze gorszy niż choroby serca czy też nawet rak. Gdybyśmy zapytali się o opinie stu przypadkowych lekarzy co najbardziej zabija ludzi czy też ich niszczy zgodnie odpowiedzieli by że stres. Niegdyś człowiek stresował się tylko w sytuacji zagrożenia życia, na przykład podczas polowania. Obecnie jest wręcz na odwrotnie. Ludzie stresują się na każdym kroku. W szkole, pracy a nawet kiedy mają iść na wizytę do lekarza. Stres stał się nieodzownym elementem naszego życia. Wszystko w gruncie rzeczy zależy od tego jak na dzień dzisiejszy czujemy się we w chwili obecnej my? Aby walczyć ze stresem trzeba przede wszystkim zmienić swoją dietę, wdrożyć więcej ćwiczeń fizycznych i pozbyć się źródła stresu, które jakby nie na to patrzeć jest dosyć istotne. Jeśli wdrożymy w życie wszystkie te trzy elementy bez wątpienia jakość naszego życia się zmieni. I to na lepsze.

Teraz tylko pozostaje sprawa tego, iż czy jesteś gotowy na to, aby tego dokonać? Jeśli tak – to czy masz na tyle siły, aby na przykład poradzić sobie z nadmierną ilością stresu. Obecnie na rynku istnieją również różnego rodzaju herbatki na uspokojenie czy też inne preparaty, których zadanie jest różne, ale zwykle wszystko schodzi na jeden plan – uspokoić człowieka od wewnątrz. Są również różne środki farmakologiczne dostępne na rynku, ale czy rzeczywiście są one aż tak skuteczne. Sama je zażywałam i wiem z własnego doświadczenia iż nie są one tak dobre jakby mogło się wydawać. Powiem nawet więcej. Może i czułam się mniej zestresowana ale niestety otępiona. Nie miałam siły ani też chęci do tego, aby je zażywać. Nie chciało mi się nic i po pewnym czasie miałam wrażenie że nic mnie nie cieszy. Okazało się, iż to były początki depresji z której na całe szczęście wyszłam. A to tylko ukazało mi, że nie wolno ślepo ufać lekarzom i specyfiką które nam przypisują. Lekarz to tylko człowiek a my powinniśmy być pacjentami mądrymi, którzy będą wstanie zapytać swojego lekarza o wszystko co im leży na wątrobie. Sporo w tej materii można dowiedzieć się z internetu gdzie aż się roi od różnych stron w tym temacie.