Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Listopad 30, 2012

Zdrowie włosów

Naukowcy odkryli jakiś czas temu, że wygląd naszych włosów jest zapisem tego w jakim stanie był nasz organizm w czasie kiedy owe włosy rosły. Po wyglądzie włosa można określić dokładnie kiedy miałyśmy lepsza dietę, kiedy przeżywałyśmy więcej stresu oraz kiedy lepiej nam się żyło i kiedy spadły nam poszczególne hormony, a kiedy inne się podniosły. Ponadto po wyglądzie włosa można ocenić to, czy ktoś ma tendencję do zapadania na choroby serca. Ilość kreatyny podobno bardzo koreluje z odpornością na zawały serca i inne choroby układu krążenia. Ponadto na włosach widać zapis naszych chorób. Najciekawsze są bardzo długie włosy kobiet. Naukowcy uwielbiają takie włosy, bo można jak na dłonie widzieć historię życia właścicielki włosa. Niektórzy lekarze są w stanie za pomocą badania struktury włosa są w stanie określić jakie jest ryzyko zapadalności na raka piersi. Oczywiście badanie struktury włosa odbywa się pod mikroskopem, nie da się na oko określić po wyglądzie włosa w jakim stanie jest właścicielka tegoż włosa.

Naukowcy stwierdzili, że proces siwienia rozpoczyna się głęboko w naskórku i nie jesteśmy w stanie zapobiec osiwieniu naszej głowy. Siwieje ponad połowa populacji przed ukończeniem pięćdziesiątki. Siwiejemy na skutek tego, że melanocyty, a więc komórki, które mają za zadanie wytwarzać barwnik, tracą powoli swoje właściwości i przestają spełniać swoje funkcje, tak jak wiele innych cząstek naszego ciała w pewnym wieku odmawia nam posłuszeństwa i przestaje działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Nie dość, że owe komórki przestają spełnić swoją rolę, to również pomniejsza się ich ogólna ilość, zaczynają zamierać i znikać bezpowrotnie z organizmu człowieka. Wtedy już niestety trzeba pogodzić się z tym, że proces siwienia będzie nieodwracalny, a kobieta, jeśli zechce mieć zawsze intensywny kolor na głowie, będzie musiała wspomóc się farbowaniem włosów. Siwienie zaczyna się od wyrastania nowych włosów, całkowicie siwych. Nie jest tak, że wszystkie włosy stopniowo matowieją, bo nie są w stanie, skoro są martwe.

Praca, praca i praca – a gdzie nasze zdrowie?

Większość ludzi pracuje systematycznie – każdego dnia nie mając w ogóle na uwadze tego – jak ważne jest to, aby czasami po prostu odpocząć i zwolnić. Przecież nie jesteśmy cyborgami i powinniśmy przede wszystkim starać się pracować w taki sposób, aby przede wszystkim nie nadwyrężać i tak schorowanego ciała. Niestety w większości przypadków jest tak, iż nasz organizm daje nam mnóstwo sygnałów co do tego – że jesteśmy już zmęczeni. Choć wiadomo jak jest. Kariera zawodowa dla wielu ludzi jest najważniejsza, gdyż w większości przypadków jest tak, iż niestety wiąże się ona z naszym dobrobytem. Ale ostatnio jak zauważyłam co raz to więcej osób znajduje czas na to, aby odpocząć i pobyć chociaż przez chwilę ze swoimi bliskimi na przykład na świeżym powietrzu. Jak widzisz możliwości w tym temacie jest naprawdę wiele, trzeba tylko wiedzieć, że najważniejsze jest to, aby dbać o nasze zdrowie. Aby stać się oto, aby było na jak najlepszym poziomie.

Ale jak tego dokonać? Między innymi w prawidłowy sposób się odżywiając i ćwicząc. I to wszystko. Najczęściej w najprostszych rozwiązaniach jest ukryta genialność. Musisz o tym pamiętać. Pamiętaj również o tym, iż większość osób pomimo tego, iż stosują właściwą dietę ze względu na swoją dosyć stresującą pracę może i tak czuć się nie zbyt dobrze. Jak udowadniają badania naukowe stres jest zabójcą numer jeden w ówczesnych czasach. Zabija nas powoli aczkolwiek systematycznie co sprawia, iż nie wiele ludzi umie sobie z nim poradzić. Tak naprawdę wszystko siedzi w naszej głowie. Jeśli dana osoba źle się czuje czy też nie nadąża za swoją pracą wtedy powinna ją zmienić. Jak to mówią Chińczycy ich ludowa medycyna – a jak wiadomo jest ona jedną z najlepszych na świecie – jeśli jesteś na poddany na jakieś źródło stresu systematycznie – po prostu pozbądź się go. Taki banalne a jak skuteczne. Czyż nie? Miej to na uwadze przy wyborze właściwej pracy i zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze. Czy kariera zawodowa czy zdrowie. Jakby na to nie patrzeć w życiu wszystko można odzyskać oprócz czasu a także naszego zdrowia.