Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Listopad 24, 2012

Nasze zdrowie najważniejsze

Nasze zdrowie jest najważniejsze. Szkoda, że tak nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Większość z nas pakuje do siebie byle co a po upływie paru lat wychodzą tego skutki. Ale nie ma tego złego co na dobre nie wyszło. Tak naprawdę w większości przypadków musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt, iż najważniejsze dla naszego zdrowia jest to, aby stosować właściwą dietę. Dieta w endometriozie odgrywa bardzo ważną rolę. Im jest ona lepsza, tym lepiej dla nas. Najgorzej jest wtedy, kiedy w ogóle nie troszczymy się o swoje własne zdrowie, Wtedy zaczynają się pojawiać różnorakie problemy, które mogą być w skutkach tragiczne. Tak naprawdę każda choroba jakby nie na to patrzeć ma swój początek w układzie wydalniczym to po pierwsze a po drugie większość chorób pojawia się u nas tylko i wyłącznie dlatego, iż w naszym ciele górę wzięły nad nami różne patogeny. Najczęściej najwięcej bakterii w naszym organizmie można znaleźć w naszych jelitach – w szczególności w jelicie grubym. Nie dość, iż jelito jest wręcz fantastycznym środowiskiem do ich rozwoju, jakby na to nie patrzeć sami sobie jesteśmy winni tego, iż właśnie w naszych jelitach rozwijają się te wszystkie paskudztwa.

Bakterie, pasożyty czy też pleśnie rozwijają się tylko i wyłącznie wtedy, kiedy w jelitach panuje kwaśne środowisko, jest ciepło i wilgotno. My poprzez stosowanie właściwej diety możemy się pozbyć raz a porządnie wszystkich patogenów z naszych jelit. Między innymi stosując dietę, która zawiera w swoim składzie sporo witamin i minerałów. Mam tutaj na myśli, między innymi warzywa i owoce oraz soki własnej roboty. Dobrze jest też pić wodę i to w znacznych ilościach, gdyż to właśnie woda stanowi w większości przypadków niezbędne nam do życia źródło długowieczności. Choć w wielu przypadkach jest tak, iż jeśli ktoś wypija dosyć sporo soków własnej roboty i jest ich naprawdę dosyć dużo to taka osoba nie potrzebuje pic dodatkowej wody, gdyż najlepsza woda właśnie znajduje się w ów sokach. Jest destylowana i są w niej rozpuszczone witaminy, minerały i enzymy, które sprawiają, iż są prawdziwym lekiem dla naszych schorowanych komórek.