Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Listopad 5, 2012

Chemia w pożywieniu

Chemia w naszym pożywieniu weszło na dobre. Niestety w większości przypadków nie jesteśmy wstanie nic z tym zrobić. Ale nie takie diabeł straszny jak go malują, ktoś by mógł powiedzieć. Ja powiem znacznie gorzej. Jeśli idzie o chemie w naszym pożywieniu to przysłowie tutaj się bez wątpienia sprawdza. Przede wszystkim, jeśli ktoś na przykład spożywa warzywa i owoce ze supermarketów myśląc że są one dobrej jakości to chyba ma jakieś poważne problemy psychiczne. Przecież to czuć, że na przykład pomidor nie jest pomidorem a ogórek ogórkiem. Nie tylko można to poczuć, ale i również poznać po ich wielkości czy też smaku, Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż w supermarketach znajduje się żywność, która ma w sobie spore dawki toksycznej chemii, która niszczy nasz organizm od środka. No bo jeśli chemia jest wstanie zniszczyć jakieś organizmy żywe pod postacią robaków – których zabija w dosłownie kilka sekund – to czemu nie miała by być toksyczna dla nas? A co będzie jeśli do naszych supermarketów zawita żywność modyfikowana genetycznie.

Co wtedy się stanie? Co będzie jeśli ta żywność będzie sprzedawana w przydrożnych zieleniakach? GMO to już igranie z Matką Naturą i bawienie się w Boga. Od kąt człowiek tylko zaczął udawać Boga na dobre niestety mu to nie wyszło. Powiem nawet więcej. Doprowadziło to do szeregu problemów z którymi większość z nas nie umie sobie po dziś dzień poradzić. Człowiek jest tylko człowiekiem i musi zrozumieć iż natura i to co się w niej znajduje po nie kąt jest dobre. Jeśli wrócimy do naszych korzeni – do czasów kiedy to człowiek odżywiał się tylko i wyłącznie jedzeniem, które pochodziło z drzewa, krzewów czy też z tego co sam upolował – wtedy będzie nam się żyło zdecydowanie lepiej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż człowiek pomimo tego, iż systematycznie je i spożywa nadmierną ilość jedzenia pod każdą postacią odczuwa ciągły głód z którym nie jest sobie wstanie poradzić. A to w konsekwencji powoduje, iż dalej je pakując do siebie jeszcze większą dawkę chemii i co najważniejsze ogromną ilość kalorii.