Szukaj
Kalendarz
  Listopad 2012
  P W Ś C P S N
  « Paź   Gru »
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  2627282930  
Operacje plastyczne
  Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

  Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Miesięczne wpisy: Listopad 2012

Zdrowie włosów

Naukowcy odkryli jakiś czas temu, że wygląd naszych włosów jest zapisem tego w jakim stanie był nasz organizm w czasie kiedy owe włosy rosły. Po wyglądzie włosa można określić dokładnie kiedy miałyśmy lepsza dietę, kiedy przeżywałyśmy więcej stresu oraz kiedy lepiej nam się żyło i kiedy spadły nam poszczególne hormony, a kiedy inne się podniosły. Ponadto po wyglądzie włosa można ocenić to, czy ktoś ma tendencję do zapadania na choroby serca. Ilość kreatyny podobno bardzo koreluje z odpornością na zawały serca i inne choroby układu krążenia. Ponadto na włosach widać zapis naszych chorób. Najciekawsze są bardzo długie włosy kobiet. Naukowcy uwielbiają takie włosy, bo można jak na dłonie widzieć historię życia właścicielki włosa. Niektórzy lekarze są w stanie za pomocą badania struktury włosa są w stanie określić jakie jest ryzyko zapadalności na raka piersi. Oczywiście badanie struktury włosa odbywa się pod mikroskopem, nie da się na oko określić po wyglądzie włosa w jakim stanie jest właścicielka tegoż włosa.

Naukowcy stwierdzili, że proces siwienia rozpoczyna się głęboko w naskórku i nie jesteśmy w stanie zapobiec osiwieniu naszej głowy. Siwieje ponad połowa populacji przed ukończeniem pięćdziesiątki. Siwiejemy na skutek tego, że melanocyty, a więc komórki, które mają za zadanie wytwarzać barwnik, tracą powoli swoje właściwości i przestają spełniać swoje funkcje, tak jak wiele innych cząstek naszego ciała w pewnym wieku odmawia nam posłuszeństwa i przestaje działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Nie dość, że owe komórki przestają spełnić swoją rolę, to również pomniejsza się ich ogólna ilość, zaczynają zamierać i znikać bezpowrotnie z organizmu człowieka. Wtedy już niestety trzeba pogodzić się z tym, że proces siwienia będzie nieodwracalny, a kobieta, jeśli zechce mieć zawsze intensywny kolor na głowie, będzie musiała wspomóc się farbowaniem włosów. Siwienie zaczyna się od wyrastania nowych włosów, całkowicie siwych. Nie jest tak, że wszystkie włosy stopniowo matowieją, bo nie są w stanie, skoro są martwe.

Ból zęba

Ból zęba należy do jednych z najbardziej uciążliwych jakie istnieją na świecie i nie jest łatwo uśmierzyć taki ból. Jak uniknąć takiego bólu? Oczywiście najlepszym sposobem jest jego zapobieganie. Jeśli jednak nagle ból zęba złapie cię nagle, możesz wziąć aspirynę. Aspirynę jednakże trzeba wziąć nie do organizmu poprzez połykanie, ale trzeba położyć najpierw na łyżeczkę, a następnie na zęba i trzymać tak przez około dziesięć albo nawet piętnaście minut jeśli ząb boli w wielkim stopniu. Po tym czasie powinno już przejść. Jeśli ból zęba jest spowodowany tym, że usunięto ci niedawno ząb, powinieneś wypełnić sobie dziurkę woskiem dentystycznym, który dostępny jest szeroko w sklepach internetowych albo w aptekach i wydawany jest bez żadnej recepty.

Zanim jednak włożysz wosk dentystyczny do swojego ubytku, powinieneś dokładnie umyć zęby i usunąć bakterie, po czym należy wypłukać otwór gębowy. Niekiedy pomocna będzie szałwia. Dobry jest także olejek goździkowy, można także nasączyć wacik alkoholem i przyłożyć do bolącego zęba. Inne substancje, które świetnie radzą sobie z bólami zębów to szałwia. Należy wypłukać dokładnie jamę ustną napojem, w którym wyparzona została torebka szałwii. Jeśli ból zęba nie ustępuje w takim momencie, należy spróbować przyłożyć samą torebkę do zęba aż do jej wystygnięcia. Sposoby polecane przez nasze babcie to położenie na zęby nieco soli – nie jest to przyjemne uczucie dla naszej jamy ustnej, bo sól wkrótce rozpuści się, ale istnieje szansa, że biała sól kamienna obniży znacząco naszą dolegliwość bólową. Można także przykładać do bolącego zęba wacik, który został uprzednio nasączony w alkoholu – jest to sposób, który należy stosować z umiarem, bo alkohol jest spijany przez nasz organizm i nie zawsze efekt może być pożądany. z drugiej jednak strony czasami na większy ból pomaga zwyczajne wypicie alkoholu – wódki, nie piwa. Jeśli to wszystko nie pomaga i jeśli wypróbowałeś wszystkie inne znane ci metody, powinieneś spróbować medytować. Jest to metoda dla osób, które mają już pewne doświadczenia z bólem.

Łechtaczka

Jeśli chcesz, aby twoja partnerka była szczęśliwą kiedy pieścisz ją oralnie, powinieneś nauczyć się pewnych prostych sztuczek, które pozwolą ci usprawnić swoje umiejętności. Ponadto, należy pamiętać, że tylko praktyka może czynić mistrza, dlatego należy ćwiczyć. Jeśli chcesz sprawiać prawdziwą przyjemność kobiecie, powinieneś przede wszystkim dowiedzieć o istnieniu łechtaczki, która spełnia niebagatelną rolę w dawaniu kobiecie rozkoszy. Łechtaczka ma, podobnie jak penis, żołądź, czyli miejsce, w którym jest ona szczególnie wrażliwa dzięki licznym zakończeniom nerwowym, które się tam znajdują. Jednakże kobiety mają w swojej żołędzi prawie dwa razy więcej zakończeń nerwowych niż mężczyźni. Dzięki temu kobiety znacznie ciekawiej i mocniej przezywają miłość francuską, mimo że to właśnie mężczyźni najczęściej domagają się tego typu pieszczot. W rzeczywistości twoja pani może mieć wzbogacone życie seksualne jeśli zajmiesz się właśnie jej łechtaczką.

Łechtaczkę możesz pieścić dłońmi, językiem, piórkiem. Statystycznie kobieta ma orgazm już po ośmiu minutach stymulacji łechtaczki. Jedne kobiety oczywiście mają wyższy próg pobudzenia, inna niższy – należy poznać tutaj swoją partnerkę i jej indywidualny sposób reagowania na pieszczoty i stymulację seksualną. Nawet jeśli kobieta nie ma zbyt silnie unerwionej i wrażliwej łechtaczki, to jej stymulacja jest konieczna aby kobieta odczuła pełną moc orgazmu. Niekiedy łechtaczki są również szczególnie wrażliwe na ból – zależy to od specyficznej natury kobiety. Niektóre kobiety reagują zbyt silnie na pieszczoty oralne i już po kilkunastu minutach mogą odczuwać ból przy dotyku łechtaczki. Jest to znak, że należy przestać szczególnie zajmować się łechtaczką. Jeśli chcesz dalej kontynuować stosunek, należałoby się już od tego momentu zająć pochwą i wejściem do pochwy, czyli należy przejść do stosunku waginalnego. Łechtaczka, która jest nadwrażliwa, powinna być traktowana ze szczególną delikatnością. Należy zrezygnować w przypadku nadwrażliwej łechtaczki całkowicie z pocierania. Lepiej jest zastąpić pocieranie całkowicie dotykaniem, który powinien być delikatny. Istnieją także specjalne preparaty, które nawilżają łechtaczkę i pozwalają jej odetchnąć, a kobiecie poczuć prawdziwą przyjemność z sexu.

Siemię lniane

Len to roślina, która światu daje siemię lniane. Siemię lniane jest źródłem oleju roślinnego używanego chociażby do masowego smarzenia. Ponadto siemię lniane to środek leczniczy sam w sobie, jego nasiona są używane na całym świecie nie tylko po to żeby leczyć rozmaite dolegliwości, ale także są to nasiona, które świetnie robią na naszą urodę. Nasiona te są dość małe i płaskie w naturalnych warunkach, po zalaniu ich wodą zaś można obserwować jak kilkukrotnie nawet zwiększają swoją objętość. Jeśli zwilżymy chociaż trochę nasze nasiona siemienia lnianego, zaobserwujemy, że pokrywają się one śluzem. Len jest rośliną, która ma swoje korzenie na wschodzie, jednakże obecnie jest już uprawiany na całym świecie. W Polsce siemię lniane głównie uprawia się w celach spożywczych, jednak coraz większe zastosowanie znajduje się w przypadku tej rośliny w przemyśle kosmetycznym. Najbardziej popularne zastosowanie lnu jako rośliny to oczywiście wykorzystywanie go do wyprodukowania włókna, bardzo silnego i mocnego, zwanego lnianym włóknem po prostu. Siemię lniane jest substancją zbawiennie działającą na nasz organizm, trzeba jednak używać go bardzo rozsądnie, nie można przedawkowywać, bo bywa to niebezpieczne dla naszego zdrowia, można nawet powiedzieć, że toksyczne.

Na początku trzeba stosować małe dawki, które nie będą szokiem dla naszego organizmu, tak jak ze wszystkim. Jeśli będziemy przedawkowywać siemię lniane, będziemy dostarczali sobie tyle błonnika, że może pojawić eis wręcz biegunka i jest to sygnał aby przestać przedawkowywać siemię lniane. Siemię lniane ma w sobie cyjanowodór w niewielkich ilościach, owa ilość nie szkodzi nikomu dorosłemu, jednakże osoby, które karmią piersią powinny uważać na spożywanie siemienia lnianego bo dzieci, które wypijają taką substancje w mleku matki nie są już odporne na działanie cyjanowodoru nawet w śladowych ilościach. Jeśli chcemy zjadać nasiona kupowane w sklepach, powinniśmy uważać na to, aby nasiona były całe, a nie mielone. Nasiona bowiem muszą zawierać zbawienny dla naszego organizmu tłuszcz, a on jełczeje jeśli nasiona są zmielone.

Dieta 1000 kalorii

Dieta tysiąca kalorii to jedna z najbardziej skutecznych diet, jakie można stosować jeśli chcemy schudnąć. Jeśli będziemy stosować tę dietę mądrze, będziemy mogli także liczyć na znaczącą poprawę zdrowia. Dieta ta zakłada całkowitą kontrolę nad spożywanymi pokarmami każdego dnia przez osobę, która stosuje tę dietę. Jest ona prosta – w ciągu dnia trzeba zjeść tylko to, co ma łącznie tysiąc kalorii. Jest to wystarczająca ilość aby człowiek mógł przeżyć. Jednakże jeśli uprawiamy sport bardzo intensywnie i codziennie mamy kilkugodzinne treningi, wtedy powinniśmy zrezygnować z tej diety. Organizm sportowca potrzebuje znacznie więcej energii, którą trzeba dostarczyć mu w postaci jedzenia. Można jeść praktycznie wszystko, co jest plusem tej diety.

Można więc jeść słodycze, a także tłuszcze. Jednakże trzeba pilnować dokładnie ilości spożywanych kalorii. Jeśli zjemy batonika na śniadanie, nie będziemy mogli zjeść kanapek, które mają tę samą wartość energetyczną dla naszego organizmu, a są zdrowe i znacznie bardziej sycące niż batonik. Dieta tysiąca kalorii tak naprawdę może być trudna dla osób, które na co dzień zjadają mnóstwo jedzenia, dlatego nie należy zacząć stosować diety tysiąca kalorii z dnia na dzień, nagle. Należy rozpocząć na początek od zmierzenia dokładnie ilości spożywanych kalorii, a następnie ograniczyć je tak, aby możliwie zbliżały się do tysiąca. Może to być tysiąc pięćset, a następnie tysiąc dwieście po tygodniu stosowania diety. Na koniec należy dotrzeć do tysiąca kalorii i stosować taką dietę aż do momentu osiągnięcia przez nas określonego rezultatu, czyli spadku wagi. Jeśli już waga spadnie, można dołączyć ćwiczenia, zmienić swój tryb życia i sposób żywienia na nieco bardziej zdrowy. Nie można dopuścić do powrotu do objadania się po zakończeniu odchudzania się, bo wtedy będzie czekało nas nagłe przytycie, czyli klasyczny efekt jojo. Stosowanie diety tysiąca kalorii powinno przebiegać spokojnie, jednocześnie trzeba wypijać mnóstwo płynów, dostarczać sobie prawie trzech litrów dziennie co najmniej.