Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 30, 2012

NarkotykiNarkotyki, które z roku na rok stają się…

Narkotyki, które z roku na rok stają się co raz to bardziej popularne na świecie, zbierają swoje żniwo. Niestety w wielu przypadkach nie są one zbyt dobre dla naszego zdrowia. Przy systematycznym ich stosowaniu nie tylko niszczymy swój organizm, ale i również a może i przede wszystkim swoich bliskich. Wiem jak jest. Jak raz się spróbuje odpalić narkotyk czy też wciągnąć wtedy kusi. A narkotyki nie tylko uzależniają i to dosyć szybko, ale i również a może i przede wszystkim są dosyć drogie. W Polsce na dzień dzisiejszy są nielegalne, ale myślę, że to głupota w najczystszej postaci. Jak można zakazać stosowania narkotyków. To mało dobry pomysł – nieprawdaż? Moim zdaniem każdy przecież posiada mózg i jakiś tam tok myślenia. Jeśli ktoś lubi sobie zajarać, ale wie kiedy skończyć to jak najbardziej jest to dla niego.

Oczywiście same narkotyki – same w sobie są dosyć złe. Nie każdy wie jak jest w rzeczywistości z nimi. A ja z własnego doświadczenia wiem, iż jest naprawdę ciężko. Uzależnić jak już wspomniałam wcześniej jest się bardzo łatwo. Gorzej później wyjść z owego nałogu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż młoda osoba, która dopiero zaczyna je zażywać po kilku latach ich systematycznego stosowania ma mocno wyniszczony organizm, który nie tylko jest w opłakanym stanie ale często na takim poziomie jak organizm pięćdziesięciolatka. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak. Dlatego jeśli chcesz spożywać narkotyki przede wszystkim powinieneś zastanowić się nad – czy chcesz tego biorąc pod uwagę wszystkie za jak i przeciw. Wiem, że w towarzystwie kiedy wszyscy biorą ciężko jest odmówić, ale powinieneś zadać sobie pytanie – co jest dla Ciebie ważniejsze? Czy opinia Twoich znajomych czy też własne zdrowie? Jakby nie na to patrzeć zarówno jak i to pierwsze tak i też te drugie jest znacznie ważne, ale myślę, że najważniejsze jest zdrowie. Narkotyki jeszcze niczego dobrego dla naszego ciała nie zrobiły, dlatego jeśli szanujesz siebie powinieneś ich nie zażywać. Więcej informacji na temat narkotyków możesz znaleźć w internecie.