Szukaj
Kalendarz
Operacje plastyczne
    Każdy chce wyglądać pięknie i pociągająco i tyczy się to już nie tylko pań, ale również panów, którzy coraz częściej decydują się na różne kuracje zdrowotne i estetyczne, żeby tylko lepiej wyglądać. To jedna z przyczyn, dla której w Polsce tak szybko i tak prężnie rozwija się medycyna estetyczna i dla której Polacy tak chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Niektóre z nich z medycznego punktu widzenia mogą być nawet bardzo niebezpieczne, zwłaszcza gdy wiążą się z zabiegiem operacyjnym, czyli inwazyjnym modyfikowaniem czyjegoś wyglądu. Są oczywiście takie techniki medycyny estetycznej, które nie wymagają zaangażowania operacyjnego czy farmaceutycznego. Chodzi tu głównie o stosowanie różnych kremów i maści na bazie przeróżnych ziół albo biopierwiastków, które wpływają pozytywnie na organizm i jednocześnie nie powodują u niego wyniszczeń od środka. Takie kuracje estetyczne nazywane są w medycynie działaniami nieinwazyjnymi i bardzo często są nawet polecane przez lekarzy dermatologów. Ponieważ jednak cała medycyna – nie tylko estetyczna i nie tylko związana z branżą kosmetyczną – wciąż się rozwija i ewoluuje, bardzo prawdopodobne, że w ciągu kolejnych kilkunastu lat lekarze opracują jeszcze inne metody skutecznego zmieniania i upiększania wyglądu.

    Chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z medycyny estetycznej różnego rodzaj operacji i zabiegów operacyjnych, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm i choć z pozoru dają pozytywne efekty (polepszenie wyglądu), to na dłuższą metę okazują się bardzo groźne. Tak jest na przykład w przypadku niegroźnego wedle opinii publicznej botoksu, zwanego medycznie jadem kiełbasianym. Jego działanie na skórę, wygładzanie zmarszczek i odmładzanie jej jest widoczne praktycznie od razu, zwłaszcza gdy zabieg ten wykona profesjonalny lekarz. Jednak jeśli są one stale ponawiane i regularnie powtarzane, organizm zaczyna bardzo negatywnie reagować na ten związek chemiczny, co często prowadzi do wyjątkowo niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Dzienne archiwum: Październik 18, 2012

Wątroba i dieta odkwaszająca

Wątroba należy do jednych z najważniejszych organów w naszym ciele. Co się składa na jej prawidłowe funkcjonowanie? Między innymi właściwa dieta odkwaszająca a także dosyć spora dawka ruchu. Niestety jak zdążyłam zauważyć nie zbyt wielu ludzi przywiązuje znaczną wagę do swojej wątroby a pomimo tego, iż nasza wątroba jest nam wstanie wiele wybaczyć – jest bardzo delikatnym narządem z którym trzeba się obchodzić z wielką troską. Co niszczy naszą wątrobę? W większości przypadków alkohol a raczej jego zbyt duża ilość. Do tego przytłaczające jest także to ile osób spożywa różnego rodzaju specyfiki, które nie są zbyt dobrej jakości. Niestety nie dość, że niszczą one wątrobę to do tego sprawią, iż nasze ciało jest w tym wypadku jeszcze gorsze. Czujemy się źle nie tylko fizycznie, ale i również duchem. Ale to wszystko można zmienić. W jaki sposób? Między innymi stosując właściwą dietę, która w wielu przypadkach oznacza po prostu odżywianie się w prawidłowy sposób.

Jaki dokładnie? Spożywanie wysokiej jakości pożywienia pod postacią warzyw i owoców oraz soków własnej roboty. Mam nadzieję, że wiesz o co chodzi. Niestety zbyt mało osób przywiązuje wagę także do tego jak ważne jest to, aby pożywienie, które spożywamy było jak najwyższej jakości. Zwykle jemy wszystko co popadnie, byle jak i w zbyt dużych ilościach. A jakby nie na to patrzeć wątroba bierze udział w procesie trawienie i im bardzie obfite pożywienie, tym więcej żółci musi wyprodukować. Do tego nasza wątroba jest również „uczulona” na dym z papierosów. Nie lubi dymu papierosowego nie tylko nasza wątroba, ale i również płuca. Dlatego za nim odpowiesz sobie na pytanie co tak naprawdę powinniśmy jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem a zarazem dobrą kondycją pozostaje Ci już tylko zdobywanie właściwej wiedzę w owym temacie. Wiedzy, która może być w Twoim przypadku zbawienna. Większość z nas nie wie tak naprawdę jak jest kiedy boli wątroba. Wiedzą natomiast o tym doskonale osoby, które cierpią na miażdżycę tego narządu – co oznacza, iż jest ona większa ze względu na tłuszcz, który ją brzydko obrósł.